Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Lasy, łąki, Wisła oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;) No i my ..

wpisy na blogu

Mamy sufit ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2008-08-20
wyślij wiadomość

    Przed długim łykendem dokończyliśmy (znaczy majsterek z całym 7-mio osobowym składem) prace przygotowawcze. Czyli podbicie dowiezionych stempli (Witek, że też chciało Ci się je okorować )  i reszty szalunku, układanie zbrojenia (powyginane "figury" + belki na stropie zamiast podciągów) oraz rurowe przepusty pod wentylację w ustalonych miejscach. Był też  kierownik Staszek we własnej osobie i całą tę amatorkę dopuścił do dalszych czynności "zalewowych".

 

    mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

 

    O czasie podjechała pierwsza z 3 betono-mieszarek i SRU! Trzeba się sprawnie zorganizować (lub mieć praktykę) by bez zbędnej zwłoki i zamieszania w 1,5 godz zalać strop ponad 20-oma m3 betonu. Pan Zdzisiek praktykie ma. Ale o jego organizacji roboty juz nie raz pisałem blog budowlany - mojabudowa.pl.

    Potem i ja mogłem sie wykazać - uzupełniłem na spokojnie dokumentację foto (transze chytrusy wypłacają na podstawie zdjęć, więc dbać trzeba). Ze względu na pojawienie się przybitej do chałupy deski z charakterystycznym wiechciem brudnej trawy i czegoś tam jeszcze - uzupełniłem też tzw. "ułamki" = czyli 2 x 0,5l.  Po czem rozstalismy się aż do 8 września ..

 

    mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

 

5Komentarze
gamma2  
Data dodania: 2008-08-21 21:32:58
WIECHA
:) My wiechę oblewamy w piątek, bo w sobotę można troszkę poleżeć dłużej :) Powodzenia z dachem ;)
odpowiedz
erpatre  
Data dodania: 2008-08-24 11:27:33
Dzięki
Co do leżenia to żaden poranek nie daje takich możliwoci - mały Jasiek nie uznaje wolnych sobót.. We wrześniu mam ustawionego fachowca od dachu, robi i więźbę i pokrycie.
odpowiedz
jaga  
Data dodania: 2008-09-13 12:32:01
wysokość poddasza
Witam.Jesteśmy narazie na etapie szukania projektu i muszę przyznać że projekt Gamma pasuje nam idealnie.Niewiemy tylko jaka jest wysokość poddasza.Byłabym wdzięczna za informacje na ten temat. Serdecznie pozdrawiamy.
odpowiedz
erpatre  
Data dodania: 2008-09-14 23:54:35
Poddasze
Cóż, do jętki pod kalenicą to 3 m będzie :). A poważnie to sam nie wiem jaka pow. wyjdzie, bo pewnie o to Ci chodzi. Projekt zakłada brak ścianki kolankowej ze strony frontu (murłata leży bezpośrednio na stropie!!), a od tarasu kolankowa z murłatą ma 91 cm. My podnieśliśmy wszystko o 0,5 m. Liczę na to, że całość nie straci na estetyce a góra zyska trochę przestrzeni..
odpowiedz
gamma2  
Data dodania: 2008-09-19 20:19:59
GAMMA2
Hmmm, w naszym projekcie ścianka kolankowa ma 80cm, my podnieśliśmy ją do 105cm, zyskując całkiem przyjemną wysokość na poddaszu.
odpowiedz

Stęple i szalónki ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2008-08-06
wyślij wiadomość

 

       mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany

Po 2 tygodniach część ekipy wróciła z roboty u księdza i zaczęli stemplować. Stemple majster daje swoje. A gwoździe idą na kilogramy. Desek kazali sobie dowieźć ze 2 m sześcienne. Po paru dniach telefon że jeszcze z metr-półtora się przyda  blog budowlany - mojabudowa.pl . Kurczę, znowu to samo. To chyba niereformowalna sprawa. Oni nie płacą za transporty więc czy raz czy na raty - materiał byc musi.  Teraz kilka dni przerwy bo stemple sie skończyły i musiałem poszukać - kupię po 3 zety od kolegi (Imhot - dzięki), tylko ciut za krótkie (zamiast 3m najlepiej - podobno są 2,7-2,5 m). Od poniedziałku ciąg dalszy by przed świętem zalać "sztropa" i znów pauza z 2 tygodnie.

Wizyta PeHa od silikatów ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2008-08-06
wyślij wiadomość

   2 tygodnie temu na budowie był Przedstawiciel Handlowy producenta bloczków cementowo-wapiennych, czyli PeH Grupy Silikaty. Korzystając z jego obecności w okolicy poprosiłem o opinię ekspercką. Czemu? Ano 2 sprawy:

  1. Majster doświadczony, ilości potrzebnego towaru sam szacuje z głowy i mówi ile i czego dowieźć. A w przypadku kleju coś mu nie szło. Generalnie potrafił zamówić jednego dnia dostawę różnych towarów, a następnego o 12 dzwonił żeby dostarczyć parę worków kleju, bo zbraknie. Woziłem ja, żona, teść i ojciec. I to po parę worków przeważnie. Jak juz nikt nie mógł, to jego znajomy Starem woził. Co jest myślę? - pierwszy raz z tego robi i nie wie ile mu zejdzie przez kilka kolejnych dni?
  2. Któregoś dnia zrobiłem porządek z fakturami. Po podsumie wyszło, że kleju do bloczków idzie 2-3 raza więcej niż mówi norma. Żeby kradli nie podejrzewam, no to żrą ten Baumit czy jak do cholery?

    Pan Rafał mury obejrzał i generalnie zastrzeżeń nie wniósł. Robota czysta, błędów rażących nie ma, poza takimi "szczegółami ":

  • spoina jak na cienkowarstwową nie ma normatywnych 3mm , ale więcej trochę, ok. 4-6 mm. Zamiast specjalistycznej kielni zębatej murarze używają zwykłej kielni.
  • poza tym starają się  nie zostawiac góry odpadów - wykorzystują niepełne bloczki, uszczypane docinają i wstawiają. Powoduje to tyle, że połączenia (spoiny) pionowe wypełniają właśnie klejem (bo po docinaniu brak z jednej strony zamka czy inaczej pióra-wpustu).
  • niespecjalną znajomość w silikatach zauważył pan Rafał równiez w technice majstra - zamiast najpierw długa warstwa kleju i na to od góry wsuwamy w zamki kolejne bloczki i dobijamy - to murarze kładli klej pod jeden bloczek i z boku (po staremu) dopychali go po kleju do poprzedniego.

Opinia fachowca jest taka: 1) spoina jest ciut za gruba ale nie ma ryzyka pękania. 2) pionowe spoiny generalnie powinny pojawiać sie jak najrzadziej - nie jest to jakiś poważny feler ale po to zamki w bloczkach i drogi klej tylko na pozom by je tak wykorzystywać. Ew. oszczędności na docinanym materiale uciekają na zwiekszonej ilości spoiwa. 3) Mogą istnieć małe szczeliny między bloczkami - sąsiednie zamki niedostatecznie na siebie zachodzą . Izolacja termiczna niby to zakryje ale to zawsze jakiś zonk..

    Wady nie są jakies tam straszne, a ich przyczyna leży, jak szczerze przyznał PeH, w niewielkiej popularności tego materiału w regionie. Na 100 istniejących budów 1-2 buduje się z silikatów (nie liczymy Silki z Xelli). Skąd ludzie mają praktykę czerpać?

erpatre
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 102791
Komentarzy: 140
Obserwują: 8
On-line: 9
Wpisów: 81 Galeria zdjęć: 259
Projekt GAMMA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Płock
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2011 luty
2010 październik
2010 luty
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 luty
2009 styczeń
2008 grudzień
2008 listopad
2008 październik
2008 wrzesień
2008 sierpień
2008 lipiec
2008 czerwiec
2008 maj
2008 kwiecień
2008 marzec
2008 luty
2008 styczeń

mojabudowa.pl - puchar
Wyróżnienie w konkursie na Budowlany Blog Roku 2008
OBECNIE NA BLOGU
7 niezalogowanych użytkowników