Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Lasy, łąki, Wisła oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;) No i my ..

wpisy na blogu

Ocieplanie poddasza ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2009-03-29
wyślij wiadomość

 Planowaliśmy już dawno temu, że upychaniem "waty w dach" zamie się teść mój Jan ale nie sądziłem, że pomagać tak aktywnie będą ciotki. I to obie - w zamian za mnie uwięzionego w tygodniu w służbowym aucie. Wielkie dzięki.

 Wykorzystując dużą krokiew w Gammie (26 cm) oraz myśląc o budynku w okolicach energo-oszczędnego walimy wełny całkiem grubo w dach: 5+20 między krokwie oraz jeszcze 5 cm poprzecznie pod krokwiami.  Na to (lub pod, to jak kto woli) dojdzie folia paroszczelna i płyty k-g.

     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany

 Kilka spostrzeżeń / porad z paru dni zabawy na poddaszu:

  • zakupy wskazane: kombinezon (np. malarski) z kapturem, gogle na oczy, rękawice gumowe co najmniej od wewnątrz, maski do oddychania (zużycie jedna dziennie), ew. czapa z daszkiem
  • pylenie stanowi pewien problem: przy oddychaniu czy upychaniu powyżej głowy - leci w oczy. Stąd w/w zakupy . Podobno "Unimata" firmy Isover najmniej się `sypie` ale nie sprawdzę już blog budowlany - mojabudowa.pl
  • cięcie wełny z rolki nieźle idzie cienkim, długim no i ostrym nożem na jakiejś desce
  • mały kąt nachylenia oraz spory jednak ciężar własny grubych warstw wełny wymusza stosowanie podwiązań z drutu czy sznurka ( nawet cięte pończochy się nadadzą - sprawdzone blog budowlany - mojabudowa.pl) . Plus pistolecik zszywkowy
  • z uwagi na niewielką wysokość poddasza w `Gammie` przy tych 2 oknach dachowych pewnie nie uda się zachować zasady rozglifienia: równolegle do sufitu i prostopadle do podłogi. Będzie mała kombinatoryka..

Aha - przed wpychaniem wełny musieliśmy podokręcać śruby łączące krokwie z jętkami. Po 5 miesiącach od założenia więźby część z nich była jakby luźniejsza. To jak sądzę efekt  osiadania czy pracy tych elementów po zamontowaniu na budynku.

Zakupiłem materiały do instalacji wod-kan. Wojtek ma zacząć swoją część w tygodniu.

Wentylacja rozprowadzona ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2009-03-26
wyślij wiadomość

Z wyjątkiem jednego pokoju na poddaszu (nie wiemy sami gdzie dokładnie będzie przebiegać jedna ścianka), instalacja wentylacji została rozciągnięta. Brak na tym etapie również rur w pomieszczeniu gdzie będzie rekuperator, czyli w kotłowni - zostaną rozprowadzone dopiero po tynkach.

              mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

Otwory pod czerpnię i wyrzutnię powietrza w ścianach zewnętrznych, jak i pod anemostaty zaślepione styropianem, coby nie napaskudzić tynkiem czy czymś. Z wyjątkiem rachunku, z I-go etapu prac jestem zadowolony..

 

Instalacja wentylacyjna - początki ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2009-03-09
wyślij wiadomość

Na poddaszu będzie niebawem tłoczno. Ruszyły prace pod tytułem "Rekuperator" - pierwszy etap to rozprowadzanie sztywnych rur `spiro`.  Schowamy je za przed-ściankami poddasza oraz  w scianach g-k pomieszczeń (w związku z czym dwie z nich będa grubsze, bo rury są nawet fi160 mm + ocieplenie 20mm).

         mojabudowa.pl - blog budowlany         mojabudowa.pl - blog budowlany

Zamówiłem materiał na ocieplenie poddasza - wełna, folia, profile i inne duperele dojadą w środę.

Strasznie nam się podoba widok z tych `pokręconych` okien na poddaszu - póki co jesteśmy b. zadowoleni żeśmy ich nie zmienili na jakies typowe rozwiązanie.

3Komentarze
gosc
Data dodania: 2009-03-11 20:49:00
wentylacja
Witam obserwuję waszą budowę już dawno , widzę że jesteście przygotowani profesjonalnie. My też mamy ten projekt , chcemy zacząć w tym roku . Podobają mi się wasze rozwiązania . Chciałem zapytać o wentylację jaka firma , ile kosztuje , czy robiliście projekt . Bo ja ciągle jestem nie zdecydowany , czy robić czy nie. pytałem gammy 2 ,ale oni nie robią. Pozdrawiam. Jaco
odpowiedz
erpatre  
Data dodania: 2009-03-12 22:24:52
Jaco
- co do profesjonalnego przygotowania - to nie jest tak że wiemy coś więcej niż inni. Sam śledzę z 15 blogów regularnie + fora + gazety.. Co do wentylacji robi nam płocka firma (namiary jak chcesz na priva) ale wiem że wypuszczają się na roboty w promieniu Wa-wa-Łódź-Toruń. Koszt całkowity to jakieś 18 tysi, szkic projektowy (nie projekt) robią oni. Po uruchomieniu całości robią pomiary i dają protokół z regulacji wydajności instalacji. Ja celuję w dom zbliżony do energo-oszczędnego więc reku obowiązkowo.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-03-17 23:12:10
dobre zlego poczatki
Właśnie zaczynam przygodę gamma, obserwuję Was i Gammę2, z podziwem wielkim i... zazdrością, że już kończycie. Mam nadzieję, że pamiętasz ile wyszło Wam cegieł, liczę materiały, a w projekcie nie ma danych. Tak pi razy oko, podnoszę się na poddaszu o jakieś 0,5m, więc trochę dodam. Przy okazji - Wasz kosztorys jest moim ideałem, gdybyście jeszcze pożyczali teściów... Pozdrowienia i dla Jaśka (też mam Jaśka 3,5m), MoLuLu
odpowiedz

Instalacja wodna - początki ..

Blog:  erpatre
Data dodania: 2009-03-04
wyślij wiadomość

 Nie wiem jeszcze za ile ale to kuzyn Wojtek będzie dłubał przy instalacji wodno-kanalizacyjnej. I może przy C.O. też - jak się dogadamy na alu-pexa a nie miedź polecaną przez niego. Muszę się dobrze trzymać za kieszeń więc przejścia dla ins. wodnej w ścianach i stropach wykonujemy sami. Zakupiłem ostatnio młot udarowy więc .. sru ! Sprzęt wysiadł niestety po paru godzinach (z przerwami ma się rozumieć) ale coś tam podziurawiłem:

     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany

 Styropian zmagazynowany w salonie zabiera sporo światła ale w połączeniu z dostarczonym na budowę piecykiem podgrzewa trochę klimat..

                             mojabudowa.pl - blog budowlany

6Komentarze
gosc
Data dodania: 2009-03-05 10:40:15
miedź
słuchajcie kuzyna, dobrze radzi. Miedź to miedź nie będzie w przyszłości kłopotów. Pozdrawiamy. Na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać bo to pozorne tylko oszczędności.
odpowiedz
gamma2  
Data dodania: 2009-03-05 17:07:01
woda
...pamiętajcie o cyrkulacji wody, tak żeby była zawsze ciepła woda w kranie! no i o tym że instalacja powinna być na pierwszej warstwie styropianu. My dowiedzieliśmy się tego w ostatniej chwili, no ale wszystko jest OK.
odpowiedz
erpatre  
Data dodania: 2009-03-07 17:16:37
Re: miedź
kurcze Józef różnica materiałowa jest nawet 3-krotna w Płocku. Przecież właściwie położona z plastiku instalacja (bez łączeń na odcinkach) gwarantuje chyba szczelność, do choroby? Nie mam na to budżetu ..
odpowiedz
erpatre  
Data dodania: 2009-03-07 17:18:52
Re: woda
2-ka - chodzi Ci o to że instalacja wody ciepłej-zimnej powinna być na np. 5-tce styropianu? Tak?
odpowiedz
gamma2  
Data dodania: 2009-03-07 18:56:02
Re:
z tego co się dowiedziałem instalacja powinna mieć pod sobą warstwę styropianu, np. 5cm. są duże straty ciepła przy układaniu na płycie betonowej. też chciałem miedź, ale wszyscy mi odradzali tak dużą ilość łączeń zalanych wylewką. Zdecydowaliśmy się na REHAU, odcinki prawie nie mają połączeń, wszystko z jednego kawałka rury. Płyta / wylewka przy zmianie temperatur może się troszkę ruszać - po to robi się dylatacje. Takie ruchy mogą uszkodzić polutowane łączenia w miedzi. Nasz instalator porobił kanały w pierwszej warstwie styropianu, ułożył instalację. Na to dopiero następna warstwa styropianu. Rurki mają miejsce aby się spokojnie skurczać i rozkurczać. Mamy fotki - zobacz sobie.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-03-09 23:14:37
cyrkulacja
ciepłej wody w układzie robi się na osobnej pompie ale warto aby włącznik tej pompy był np. blisko sypialni i jak jest rano taka potrzeba to jak się ją włączy to nim do łazienki dojdzie się od razu leci ciepła woda i pompa pracuje tylko jak jest taka potrzeba. Tak ma zrobione nasz znajomy i super działa. My nie montowaliśmy sobie takiej cyrkulacji. Mały dom to i przewody nie są tak odległe od pieca. Ale jest to super rozwiązanie.
odpowiedz
erpatre
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 102791
Komentarzy: 140
Obserwują: 8
On-line: 9
Wpisów: 81 Galeria zdjęć: 259
Projekt GAMMA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Płock
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2011 luty
2010 październik
2010 luty
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec
2009 czerwiec
2009 maj
2009 kwiecień
2009 marzec
2009 luty
2009 styczeń
2008 grudzień
2008 listopad
2008 październik
2008 wrzesień
2008 sierpień
2008 lipiec
2008 czerwiec
2008 maj
2008 kwiecień
2008 marzec
2008 luty
2008 styczeń

mojabudowa.pl - puchar
Wyróżnienie w konkursie na Budowlany Blog Roku 2008
OBECNIE NA BLOGU
6 niezalogowanych użytkowników