Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8

Posadzki - wylewki ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Od tygodnia wylewki betonowe zacierane mechanicznie (czyli popularny mikso-kret) schną już. I mają na to 3 tygodnie, chciałbym na koniec października ruszyć z podłogami.

         mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany

Dzień po wylaniu zajechaliśmy ciekawi na wizytację - fajnie już, widać gołym okiem te wymiary i wysokości, nie trzeba se nic już wyobrażać ani ustawiać na miarę.. Na poddaszu cała ta wilgoć z wylewek się gromadziła, przestrzegaliśmy nakazu zamkniętych okien. Widać więc na oknie szczytowym - wilgoć 90%, jak indedżangol..

Przez ten czas małe porządki na działce , zastanawiam się nad zamówieniem kontenera śmieciowego ale chyba jeszcze poczekam , zawsze się syfu budowlanego uzbierają niewiadomo z czego.

Tato z teściem przeszli na poddasze - jest sporo roboty przy stawianiu przedścianek gipsowych oraz  płytowniu `sufitu`. Ja oczyszczam tynki (po pracy) z piaseczku i nierówności - przygotowanie do gruntowania, przed farbą. A kolory się powoli dobierają..


Pompa Ciepła - dolne źródło gotowe ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie wspomniałem jeszcze o b. ważnej sprawie - dolne źródło jest już gotowe do napełnienia glikolem. Zgrzaliśmy za pomocą zewnętrznych muf rury z rozdzielacza ściennego z rurami wychodzącymi z odwiertów. Zanim zostało wszystko zasypane przepłukaliśmy przewody i zrobiliśmy próbę ciśnieniową - i wynik pierwszej próby był negatywny - wyciek !

    mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany

Usunęliśmy mufę, jeszcze raz kuzyn Wojtek użył zgrzewarki i po napełnieniu wodą (ciśnienie instalacyjne w ciągu dnia ok. 3 bary) postało sobie ze 2 dni. Manometr pokazuje spadki niewielkie ( odchyłki rzędu 0,5 bar). Sprawne. Kolejna odsłona to już próby przy rozruchu "na gorąco" połączone z regulacją..


Komentarze (3)
Tytuł: pc
autor:ewapiotr dodano: 2009-09-21 | 09:13:38
nieżle wam to idzie oby tak dalej.my też chcemy montować pc jesteśmy na etapie wyboru czy mogli byście napisać jaka firma wam to robiła i jakiej firmy macie pope oraz jaki kosztcalej instalacji pc.z góry dzieki odp moze być na maila.powodzenia
Tytuł: PC
autor:erpatre dodano: 2009-09-24 | 21:07:57
Robimy instalację właściwie sposobem domowym: wiertnik znaleziony na Allegro, podłogówka samodzielnie (ale na podstawie zleconego projektu), pompa Nibe zamówiona przez firmę w której pracuje znajomy inżynier, który mi to wszystko do kupy zepnie - mam nadzieję..
Koszty - chyba nawet oszczędzając w ten sposób ciężko będzie zamknąć się w 50 tys (razem z podłogówką).
autor:honoratazbyszek dodano: 2009-10-27 | 18:37:40
Witam ,ciekawe to co piszesz ,chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć ,odnośnie pc

Drzwi frontowe kolorowe ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Już mieliśmy zamówione 2-skrzydłowe ale skoro żona wybierała kolor , to ja (dla równowagi blog budowlany - mojabudowa.pl ) zmieniłem na 1 skrzydło z bocznym fixem. Chyba jakoś okleimy szybki, nie wiem czy nie za duże przeszklenia wyszły. Montażysta w tej części stałej (po lew) nie dawał kotew, bo podobno nie wie jak zdjąć szkło. Walnął marki od wewnątrz na gotową wytynkowaną ścianę - i co, mam se to pomalować czy co??

                  mojabudowa.pl - blog budowlany                       mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Komentarze (2)
autor:magnolia0jarek dodano: 2009-09-19 | 21:40:17
Z drzwiami to się umówiliśmy :D Przeszklenia kwestia gustu mi się podoba. W końcu to drzwi od domu a nie mieszkania w bloku:)))))
autor:agakris dodano: 2009-09-20 | 09:15:14
Nie wiem jaki będzie efekt końcowy ale narazie te drzwi wyglądają właśnie jak wejście na klatkę schodową w bloku. Chyba przez ten kolor :-/

Posadzki - podłogówka rozłożona ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

                                                  mojabudowa.pl - blog budowlany
      

Dociera do mnie , powoli ale dociera: kasa tak czy inaczej wypływa ale jednej rzeczy nie zaoszczędzę taką metodą budowy - czasu. Miesięc czasu od tynków minęło a dopiero w piątek planowane zalanie jastrychu. Eh, mieszkanie sprzedane, do końca roku tak czy tak sie wynieść musimy..

Amatorskie wykonanie ogrzewania podłogowego w kilku fotkach w Galerii. Najpierw teść myślał i trasował drogę dla meandrów, a ja z ojcem rozwijaliśmy rurę. Potrzeba dwóch ludzi, bo krąg 200 m swoje waży a rurka pręży i wygina się śmiało.  Wyszło (nieumyślnie) trochę inaczej niż najczęściej spotykane wykonania: zamiast wielowarstwowej rurki np. Pex-Al-Pex jest zwykła 1-warstwowa rura z polipropylenu. Zamiast `odbijającej` folii z rastrem jest płyta styropianowa z systemowymi "wypustkami" ułatwiającymi montaż. A celowo zleciłem wykonanie projektu podłogówki, zamiast wiary w obietnice hydraulika "Zawsze daję rurki co 15 cm w łazience i 25 w pokojach i jest dobrze".

Ale z projektantem (inżynier kolega Darek) to sprawa jest i tak do omówienia, bo podstawowy parametr, czyli metraż rury ogrzewania wg projektu to 1.188 m. Powykonawczo nam wyszło niewiele ponad 1 km. Jaki i czy te kilkanaście procent różnicy będzie miało wpływ na skuteczność ogrzewania? Podejrzewam, że głównie różnica wynika z metodologi - pewnie do projektu przyjął metraż pomieszczenia, podzielił przez rozstaw i wychodzi ile rurki pójdzie. A faktycznie rzecz jest troszkę bardziej skomplikowana - nie wygniesz tak rury PP by pokryła idealnie równą siatką powierzchnię podłogi. Rzecz do wyjaśnienia..

Spaprałem jedną rzecz ale dało się to odkręcić. Za późno ściągnąłem gościa od wylewki na budowę. Pomierzył, popatrzył i zawyrokował, że góra ok ale na dole brak ok. 3-4 cm. I w takim wypadku wylewka będzie miała 10 cm grubości ! Następnego dnia w trybie pilnym dotarł transport 3-cm grub. styropianu podłogowego i trza było ściągac wierzchnią warstwę systemowych płyt do podłogówki i podkładać. A w jednym pokoju mieliśmy już rurki ułozone..


Komentarze (4)
autor:aklybok dodano: 2009-09-16 | 18:59:13
z tego co widzę to położyłeś rurki na całej podłodze... czy nie warto zastanowić się gdzie będzie szafa czy łózko i w tym miejscu nie kłaść ogrzewania? pozdrawiam
autor:erpatre dodano: 2009-09-16 | 23:14:22
Gdzie stałe szafy wnękowe - tam rurek brak. W salonie tam gdzie sofa - rurki pod nią dałem. W pokojach pod łóżkami też rozłożyłem ogrzewanie.
Mała sypialnia ma jeszcze podejście pod ew. grzejnik, a w innych pokojach wątpię by łózka całe życie stały w jednym tylko miejscu..

Jeden z czynników wyboru PC jako źródła ogrzewania to ekonomicznie uzasadniona podłogówka wszędzie. pzdr
autor:LUCas dodano: 2009-09-17 | 20:54:01
hej, a możesz mi jeszcze powiedzieć ile kosztowała cała instalacja rekuperatora?
Tytuł: LUCas
autor:erpatre dodano: 2009-09-20 | 23:30:31
Nie zrobiłem jeszcze całości - a umowa zakłada kwotę ok. 18 tys.