Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82367 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Lekka nerwacja..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Hm, pana cieśli / dekarza Mariusza jak nie było, tak ni ma. Ale dla zagęszczenia atmosfery przestał odbierać telefon. A dopiero miałem zamiar pomęczyć go faktycznie wydzwanianiem codziennie, a on już spasował, yah. Cóż, powalczę z sygnałem po drugiej stronie słuchawki jeszcze z parę dni, potem wejdę na ambicję dostawcy dachówki - w końcu to on go polecił . Jak nic nie pomoże no to czarny scenariusz - zacznę telefonować z prośbą bardzo uprzejmą do majstrów, którzy byli kilka miesięcy temu drożsi niż pan punktualny Mariusz.  A wtedy to nie tylko kasa na stawkę razy 2 ale i trochę szczęścia się przyda, żeby się któryś zgodził zamknąć chałupę na zimę..

Off topic: okna chyba będą białe, a więc PVC. Bez zbędnych podziałów czy szprosików. Nie wiemy jeszcze jak z wyjściem na taras, czy 2-skrzydłowe rozwierne czy jedno przesuwne skrzydło. Zaczynam powoli zbierać oferty i myśleć, co dane okno powinno potrafić. Podbitka dachu ( grr ! ) chyba też w bieli w takim razie.


Komentarze (5)
Tytuł: cena za robociznę
autor:wierzbaswidwin dodano: 2008-09-30 | 21:04:41
A czy można wiedzieć ile sobie życzył pan mariusz za 1m2 samej więżby bez krycia dachówką?
Tytuł: gamma2
autor:gamma2 dodano: 2008-10-02 | 16:35:01
ja płaciłem 40zł/m za całość, czyli więżba, foliowanie, dachówka i rynny.
Tytuł: Cena
autor:erpatre dodano: 2008-10-02 | 22:57:48
Ano zwyczajnie nie wiem - dogadaliśmy się na całość (więźba, folia, łaty, dachówka, 2 okna, rynny bez rur) na 13 tys. Ale go chyba zdmuchło z dachu, bo komórka już poza zasięgiem .. eh
Tytuł: Zrobiliśmy tak samo
autor:Edyśka dodano: 2008-10-03 | 21:53:39
Mamy podniesiony dach tak jak u Państwa i juz pokrylismy dom a murki te co wystaja nad połac dachu nalezy otynkowac przed pokryciem domu. Zmienilismy troche układ pokoi na poddaszu i z 2 zrobiliśmy 3. Mamy mały problem bo nie możemy sie zdecydować na jaką szerokośc ma wystawać dach w szczytach na okapach ale jakos to będzie-mamy czas do jutra bo fachowcy jutro juz kończa.
Tytuł: Do Edyśki
autor:erpatre dodano: 2008-10-13 | 01:44:12
Macie gdzieś fotki na necie, jak to wygląda u Was - b. chętnie obejrzę? Ew. proszę kilka ( naście ) na maila erpatre@wp.pl
Pokoje poddasza jeszcze nie wyszły z fazy projektu ;) , wiemy tylko że wymurujemy ścianki łazienki.
Dach w szczytach wg projektu wystaje 60 cm - zmieniacie coś?

Czekając na ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

  (już  wiem, że spóźnionego, ale ile to nawet górale nie wiedzą) cieślę / dekarza kilka wtrętów pobocznych poniżej.

  • W wyniku podniesienia poddasza o 0,5 m oraz zalania stropu nad kotłownią / gospodarczym (w projekcie go nie ma) pojawiła się dodatkowa przestrzeń w tym miejscu. Co prawda wejście tam majster zrobił b. małe ale podobno ze względów bezpieczeństwa nie przerwał wieńca (ciężka dachówka), i ja mu akurat wierzę. Ta prawiezadarmo-extra-space jest niewielkim kawałkiem o przeznaczeniu typowo bałaganiarskim. A wiec na kartony, stare czasopisma budowlane, resztki pierwszego Peceta oraz sztuczne futro żony - czyli na tzw. "przydasie" .  No chyba że junior zrobi sobie tam "bazę" - jak się roztyję po przeprowadzce a on mi tam zwieje, to mogę mu co najwyzej .. skoczyć blog budowlany - mojabudowa.pl

             mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany

             mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany

  • Dalej nie wiemy co ze schodami. Albo raczej: żono - zdecyduj się! Na wylewane oczywiście.  Mam obawy pewne, że zawsze będzie coś pilniejszego do kupna niż akurat nie-tanie drewniane schody na (nieużywane na razie) poddasze. I za rok wprowadzimy się do domku z drabiną ..
  • Nie wiem jeszcze jak wykończyć komin i te murki wystające ponad połać dachu. Czy zgodnie z projektem czy jak.  I czy można by to zrobić po założeniu dachu w przyszłym roku na spokojnie w lato? Pewnie nie ..

Góra w górę ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

  Zgodnie z ustaleniami zeszły tydzień murarze zasuwali przy wyciąganiu chałupy do góry. Strop sie zakonserwował, pogoda pomogła i podlała czasami. Stemple mają zostać do czasu zamontowania dachu - w sumie może i lepiej, jednak ciężar i więźby i dachówek jest niekiepski.

                           mojabudowa.pl - blog budowlany  mojabudowa.pl - blog budowlany                                                                  mojabudowa.pl - blog budowlany  mojabudowa.pl - blog budowlany                                                                           mojabudowa.pl - blog budowlany  mojabudowa.pl - blog budowlany

Podniesienie pddasza o 50 cm ma wpłynąć na zwiększenie jego funkcjonalności, oryginalnie przedścianki mocno ograniczają powierzchnię góry. Okaże sie już wkrótce jak nam to wyjdzie w praniu, bo nie zwiększałem długości krokwi przy zamawianiu więźby. Niby krawędziaki powinny być standardowo dłuższe po 20-30 cm na stronę ale jak wejdzie dekarz - objawi się prawda blog budowlany - mojabudowa.pl .. A właśnie - dekarz. Raczej w tym tygodniu nie dotrze, pewnie w przyszłym. A majsterki wstrzymali robotę - dokończyć ściany szczytowe i wewnętrzne mają jak już drzewo będzie na budynku. Wylali jeszcze schody wejściowe i zabetonowali obejmy pod montaż słupów tarasowych.