Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Mamy sufit ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

    Przed długim łykendem dokończyliśmy (znaczy majsterek z całym 7-mio osobowym składem) prace przygotowawcze. Czyli podbicie dowiezionych stempli (Witek, że też chciało Ci się je okorować )  i reszty szalunku, układanie zbrojenia (powyginane "figury" + belki na stropie zamiast podciągów) oraz rurowe przepusty pod wentylację w ustalonych miejscach. Był też  kierownik Staszek we własnej osobie i całą tę amatorkę dopuścił do dalszych czynności "zalewowych".

 

    mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

 

    O czasie podjechała pierwsza z 3 betono-mieszarek i SRU! Trzeba się sprawnie zorganizować (lub mieć praktykę) by bez zbędnej zwłoki i zamieszania w 1,5 godz zalać strop ponad 20-oma m3 betonu. Pan Zdzisiek praktykie ma. Ale o jego organizacji roboty juz nie raz pisałem blog budowlany - mojabudowa.pl.

    Potem i ja mogłem sie wykazać - uzupełniłem na spokojnie dokumentację foto (transze chytrusy wypłacają na podstawie zdjęć, więc dbać trzeba). Ze względu na pojawienie się przybitej do chałupy deski z charakterystycznym wiechciem brudnej trawy i czegoś tam jeszcze - uzupełniłem też tzw. "ułamki" = czyli 2 x 0,5l.  Po czem rozstalismy się aż do 8 września ..

 

    mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

 


Komentarze (5)
Tytuł: WIECHA
autor:gamma2 dodano: 2008-08-21 | 21:32:58
:) My wiechę oblewamy w piątek, bo w sobotę można troszkę poleżeć dłużej :) Powodzenia z dachem ;)
Tytuł: Dzięki
autor:erpatre dodano: 2008-08-24 | 11:27:33
Co do leżenia to żaden poranek nie daje takich możliwoci - mały Jasiek nie uznaje wolnych sobót..
We wrześniu mam ustawionego fachowca od dachu, robi i więźbę i pokrycie.
Tytuł: wysokość poddasza
autor:jaga dodano: 2008-09-13 | 12:32:01
Witam.Jesteśmy narazie na etapie szukania projektu i muszę przyznać że projekt Gamma pasuje nam idealnie.Niewiemy tylko jaka jest wysokość poddasza.Byłabym wdzięczna za informacje na ten temat.
Serdecznie pozdrawiamy.
Tytuł: Poddasze
autor:erpatre dodano: 2008-09-14 | 23:54:35
Cóż, do jętki pod kalenicą to 3 m będzie :). A poważnie to sam nie wiem jaka pow. wyjdzie, bo pewnie o to Ci chodzi. Projekt zakłada brak ścianki kolankowej ze strony frontu (murłata leży bezpośrednio na stropie!!), a od tarasu kolankowa z murłatą ma 91 cm. My podnieśliśmy wszystko o 0,5 m. Liczę na to, że całość nie straci na estetyce a góra zyska trochę przestrzeni..
Tytuł: GAMMA2
autor:gamma2 dodano: 2008-09-19 | 20:19:59
Hmmm, w naszym projekcie ścianka kolankowa ma 80cm, my podnieśliśmy ją do 105cm, zyskując całkiem przyjemną wysokość na poddaszu.

Stęple i szalónki ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 

       mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany

Po 2 tygodniach część ekipy wróciła z roboty u księdza i zaczęli stemplować. Stemple majster daje swoje. A gwoździe idą na kilogramy. Desek kazali sobie dowieźć ze 2 m sześcienne. Po paru dniach telefon że jeszcze z metr-półtora się przyda  blog budowlany - mojabudowa.pl . Kurczę, znowu to samo. To chyba niereformowalna sprawa. Oni nie płacą za transporty więc czy raz czy na raty - materiał byc musi.  Teraz kilka dni przerwy bo stemple sie skończyły i musiałem poszukać - kupię po 3 zety od kolegi (Imhot - dzięki), tylko ciut za krótkie (zamiast 3m najlepiej - podobno są 2,7-2,5 m). Od poniedziałku ciąg dalszy by przed świętem zalać "sztropa" i znów pauza z 2 tygodnie.


Wizyta PeHa od silikatów ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

   2 tygodnie temu na budowie był Przedstawiciel Handlowy producenta bloczków cementowo-wapiennych, czyli PeH Grupy Silikaty. Korzystając z jego obecności w okolicy poprosiłem o opinię ekspercką. Czemu? Ano 2 sprawy:

  1. Majster doświadczony, ilości potrzebnego towaru sam szacuje z głowy i mówi ile i czego dowieźć. A w przypadku kleju coś mu nie szło. Generalnie potrafił zamówić jednego dnia dostawę różnych towarów, a następnego o 12 dzwonił żeby dostarczyć parę worków kleju, bo zbraknie. Woziłem ja, żona, teść i ojciec. I to po parę worków przeważnie. Jak juz nikt nie mógł, to jego znajomy Starem woził. Co jest myślę? - pierwszy raz z tego robi i nie wie ile mu zejdzie przez kilka kolejnych dni?
  2. Któregoś dnia zrobiłem porządek z fakturami. Po podsumie wyszło, że kleju do bloczków idzie 2-3 raza więcej niż mówi norma. Żeby kradli nie podejrzewam, no to żrą ten Baumit czy jak do cholery?

    Pan Rafał mury obejrzał i generalnie zastrzeżeń nie wniósł. Robota czysta, błędów rażących nie ma, poza takimi "szczegółami ":

  • spoina jak na cienkowarstwową nie ma normatywnych 3mm , ale więcej trochę, ok. 4-6 mm. Zamiast specjalistycznej kielni zębatej murarze używają zwykłej kielni.
  • poza tym starają się  nie zostawiac góry odpadów - wykorzystują niepełne bloczki, uszczypane docinają i wstawiają. Powoduje to tyle, że połączenia (spoiny) pionowe wypełniają właśnie klejem (bo po docinaniu brak z jednej strony zamka czy inaczej pióra-wpustu).
  • niespecjalną znajomość w silikatach zauważył pan Rafał równiez w technice majstra - zamiast najpierw długa warstwa kleju i na to od góry wsuwamy w zamki kolejne bloczki i dobijamy - to murarze kładli klej pod jeden bloczek i z boku (po staremu) dopychali go po kleju do poprzedniego.

Opinia fachowca jest taka: 1) spoina jest ciut za gruba ale nie ma ryzyka pękania. 2) pionowe spoiny generalnie powinny pojawiać sie jak najrzadziej - nie jest to jakiś poważny feler ale po to zamki w bloczkach i drogi klej tylko na pozom by je tak wykorzystywać. Ew. oszczędności na docinanym materiale uciekają na zwiekszonej ilości spoiwa. 3) Mogą istnieć małe szczeliny między bloczkami - sąsiednie zamki niedostatecznie na siebie zachodzą . Izolacja termiczna niby to zakryje ale to zawsze jakiś zonk..

    Wady nie są jakies tam straszne, a ich przyczyna leży, jak szczerze przyznał PeH, w niewielkiej popularności tego materiału w regionie. Na 100 istniejących budów 1-2 buduje się z silikatów (nie liczymy Silki z Xelli). Skąd ludzie mają praktykę czerpać?


 
Pow. użytkowa: 96.6 m²
Pow. użytkowa: 115.3 m²
Pow. użytkowa: 133 m²
Pow. użytkowa: 49.6 m²