Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Partero finito ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

    Pierwszy raz się majster i jego banda dopominała o browar. Zakończyli roboty murarskie na poziomie "Parter", a że na ok. 2 tygodnie na inną robotę lecą, to symboliczny "wianek" na tym etapie opito. Trzeba przyznać że podczas roboty Zdziśki som niepijący i o porządek jako-tako dbający.  Wyjątek - jak który za potrzebą poleci do świątyni dumania, to mu reszta solidarnie pomaga w skupieniu, nawalając ochoczo kawałkami rozbitych bloczków w wychodek. Leży tam już spora kupa odłamków (hehe kupa, sic!) ..

       mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

    Fajnie już jest , nawet z ograniczoną wyobraźnią można łazić między bielutkimi ścianami (jaśniutko, bo nad głową tylko   - helikoptery  blog budowlany - mojabudowa.pl) i w głowie ustawiać co chwila inaczej barek, TV, kanapę, stół do bilarda i takie tam.

    Teraz  co prawda przerwa, ale od czasu do czasu ma się któryś pojawić i wdrażać działania przygotowawcze do akcji Sztrop. Stal już na miejscu, dowieźć stemple i dechy i można by pomalu rabotać.

    Aha - zmiana projektowanej jednowarstwówki na ścianę 2-warstwową przyniosła kolejny kwiatek, którego wcześniej nie przemyślałem. Chodzi o te wystające ponad połacie dachu murki (z przodu i od strony tarasu). Wymurowaliśmy je z pełnego bloczka 24 cm, jak pozostałe ściany. No ale chcemy je docieplić by zlikwidować mostek termiczny,  nawet kilku centymetrową warstwą styropianu z obu stron, plus obłożenie płytką elewacyjną. No i zrobi się dosyć szeroki kawał muru, który zamiast ciekawego akcentu -  zeszpeci chyba cały wysiłek. Chyba nawet wyszłoby to "coś" szersze niż komin. Rad-nierad poprosiłem majstra Zdzisława o popsucie swojej roboty i ponowne wymurowanie , tym razem z połowki (12 cm).

             mojabudowa.pl - blog budowlany             mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (3)
autor:stefan dodano: 2008-07-15 | 09:20:48
Witam. Jak cieszy oko takie tempo prac-prawda?. Choc inny projekt to "zadek" ma taki sam jak nasz AR-1 (ten zadaszony taras to rewelacja) Powodzenia na nastepnych etapach.
Tytuł: Pytanko...
autor:Adam dodano: 2008-07-23 | 13:32:44
Bardzo podoba mi się tan projekt ale nigdzie nie mogę się doszukać jaka jest wysokość mieszkań na poddaszu. Rozmawiałem ze znajomymi i wszyscy mówią że to jest bardzo niski budynek.... Bacznie obserwuję budowę i życzę jak najszybszego jej ukończenia, pozdrawiam, Adam.
Tytuł: Odp Ar-1 Stefana
autor:erpatre dodano: 2008-07-26 | 23:56:28
Tempo jest imho akuratne, pomalu doprzodu :) . Co do tarasu - Gamma to w sumie AR-1 z poddaszem i niewielkimi zmianami. Praktycznie ta sama bryła.
Dzięki , my też wasze postępy śledzimy.

Kominy, spiżarnia ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Majster faktycznie dzwonił w sprawie komina od kominka w salonie, że wyczystka / rewizja / czy jak to się po fachowemu zwie wypadnie w pokoju synka. Ale albo słyszałem co mówi ale nie słuchałem albo zwyczajnie jak gość mówi że "inaczy nie bendzie" to nie bendzie i tyle, co ja amator mogie.  Tyle że jak po pracy podjechałem zobaczyć to nie bardzo mi sie podoba, że wypadło to dokładnie we wnęce na szafę..   Ubranka Jaśka i kratka do komina razem -  trzeba będzie pomyśleć o jakimś rozwiązaniu kwestii.  Pytanie do innych Gamma-owców: (zakładając kominy systemowe) jak rozumiem macie to samo udane rozwiązanie u siebie, tak??

    mojabudowa.pl - blog budowlany                        mojabudowa.pl - blog budowlany  mojabudowa.pl - blog budowlany

Nadproża przygotowane do zalania. Dostawią mury do końca tygodnia i zaczynamy akcję "sztrop".

Na 3-ej fotce (powyżej) rzut oka kamery na wnętrze kuchni - widać wydzielone pomieszczenie. To podręczna spiżarka i imho jest co nieco za duża, kuchnia sie zrobiła niewielka. Ale żona byli na miejscu i zadecydowali że tak ma być - da się barek od strony salonu i będzie ok.

   Poniżej ilustracja otworu drzwiowego, który za namową teścia zostawiamy między pokojem ( u nas dziecięcym) a pom. gospodarczym / kotłownią. Póki co to kolejna sprawa która wzbudza mój sprzeciw - nie robi sie przecież wejścia z kotłowni do pokoiku dziecka.  Ale: 

  1. po pierwsze - wg p. Zdziśka zdecydowanie łatwiej zamurować gdybyśmy się jednak przez zimę opamiętali niż później wybijać w związanym klejem silikacie dziury
  2. po wtóre - kto wie jaką docelową rolę będzie pełniło za rok to pomieszczenie - jeśli np. pralnio / suszarnię to przejście, mimo że przez pokój synka, może być przydatne.

                          mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (1)
Tytuł: komin
autor:gamma2 dodano: 2008-07-09 | 08:32:45
Witaj,my już przyzwyczajeni do wyczystki komina w pokoju, zabuduje się szafą i będzie ok :)

Białe mury cd ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

       mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

 

    Kolejne 4 dni prac to dalsza murarka parteru. Miejscami ma juz docelową wys. (ok. 2,9 m od obecnej "posadzki"). Robota idzie, majster Zdzisław swoim zwyczajem w sobotę poinformował mnie uprzejmie żeby mu na rano w poniedziałek dostarczyć parę drobiazgów - bloczki, klej, stemple do okien, dechy do nadproży, żwir, piach ..  Wiedząc że gucio załatwię od ręki poumawiałem od razu dostawy na środę i mamy 2 dni pauzy. Dla mnie żaden problem a i majsterek na brak zajęcia nie narzeka. Do dostawy mają dorzucić zamówione 2 kominy (gotowe klocki, Icopal Vulcan).

Apropopo towaru: coś podobno sporo im kleju wychodzi - mówił mi ostatnio dostawca mój jedyny blog budowlany - mojabudowa.pl (respect Marcin). Na wzmiankę o tym Zdzisław i jego kamanda oburzeniem zapałali świętym i jęli mnie przekonywać o swej fachowości i budowaniu zgodnie ze sztuką. A spoinę cienkowarstwową 3 mm oraz wiedzę dostawcy-Marcina w kilku celnych komentarzach i ciętych ripostach raczyli pozdrowić ..

Jak się wchodzi w słoneczny dzien do środka między bialutkie ściany to oślepia , daję słowo. No i wyszło kolejne "ale". Planowałem docieplać ściany wiosną przyszłego roku. No ale majster w sposób empiryczny za pomocą młotka i butelki wody pokazał mi jak silikat szybko chłonie wodę do środka bloczka. I radzi zaraz po dachu kłaść izolację (nawet same płyty, bez siatki i kleju). Potwierdził to kierownik budowy, który trochę przypadkiem zjawił sie na 1-szej wizytacji. Muszę to przemyślec po swojemu.

Na budowę zawieźliśmy też dziedzica, by rzucił okiem na bałagan. Bez uwag..                                                          mojabudowa.pl - blog budowlany