Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

cd elektryczność 2 ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Idzie panom elektrykom ale pomalu. Popołudniem trochę, kawałek w sobotę. Mieli chęć spiąć wczoraj wszystko ale nie wyszło. Teraz jeden z nich sie urlopuje zasłużenie więc może przez tydzień pan Mariusz pokończy tematykę. Wyszło jednak tych punktów podobno prawie setka. No i 3 rozdzielnie - kotłownia/gospodarczy, wiatrołap i poddasze..

Panowie rozkładają wszelkie przewody, w tym TV, net i alarm. Ale na spięcie tych wymienionych do kupy polecają (!) znajomego, który zna się na rzeczy. Pan Robert był, obejrzał, wskazówek udzielił co do lokalizacji czujek. Może się i dogadamy na robotę. Ale zmartwił mnie informacją, że nie tylko Polsat Cyfrowy czy platforma "N" nie dadzą się `splitować` ale i z Cyfrą + są ostatnio jakies problemy. Nie bardzo uśmiecha mi się opłacanie tylu abonamentów ile odbiorników tv. Czyżby powracał wariant oszczędnościowy (jak do ery sprzed kablówek) - TVP1, TVP2 i śnieżący Polsat?

Aha - odwlekam z rok już decyzję co do rodzaju ogrzewania. Niestety (dla mnie) zbliża się deadline. Mam powoli dosyć czytania o piecach czy szukania na forach inforamcji o wyższości tego sposobu nad innym. A pompy ciepła to już mi się śnią ..


cd elektryczność ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 Elektryki byli w sobotę i tydzień temu też. I jeszcze mają popołudniami w tygodniu zajeżdżać. Materiał jest, wg zaleceń zakupiony. Spinki takie plastikowe do montażu przewodów są, chcieli blaszki aluminiowe i gwoździe ale mają to i ponawiercane otwory fi6 na trasach kablowych. Dociska przewód `pyk` i po sprawie. A nie mamy jeszcze drzwi żadnych, więc tak założonych kabelków pierwszy lepszy ciekawski nie pościąga..

          mojabudowa.pl - blog budowlany            mojabudowa.pl - blog budowlany

   Jakoś tak mało tego. Fakt , że okablowali dopiero 3 pomieszczenia ale póki co nie wygląda to jak u innych - pęki przewodów, pajęczyna na całych ścianach. Może za oszczędnie my zrobili?

Podpisana umowa z tynkarzem - ma być początek lipca. 

Roboty na elewacji trochę stanęły. Po primo teść sam zasuwa (jak zwykle), po sekundo miał wiercenia i kucia pod przewody, po tercjo dopiero tydzień temu wiertarkę oddali w końcu serwismeni. W zasadzie dali nową - to już trzecia brandnew. 

Aha - uwaga dla amatorów dociepleń BSO własnoręcznie na silikatach. Wiercenie (udarowe) pod długie kołki plastikowe powoduje (może spowodować) uszkodzenia cegły wewnątrz - chodzi o drugą, wewnętrzną sciankę bloczka. Zdarza się, że co któryś trzpień nie ma sie w czym klinować. Rozwiązaniem może być krótszy kołek klinowany zaraz w pierwszej ściance bloczka (nie chciałem tak) lub wkręcane trzpienie ( a nie wbijane) , ew. dluższa niż typowa (tylko końcówka) główka rozporowa kołka.. Obecnie prawie całe 3 ściany sa juz okołkowane.

                               mojabudowa.pl - blog budowlany


Elektryczność + żółć ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Majstry od kabelków były. Wiem co i jak więc ruszyliśmy z kuciem dziur i dziurów pod puszki, gniazda i .. e .. i już. Pod puszki i pod gniazda. Aha - i pod włączniki , cholera i pod włączniki też. Ważna rzecz te włączniki , podobno. Tyle się rozprawek pisze w necie na jakiej wysokości jest dobrze a na jakiej b. dobrze?? U nas będzie na wysokośc tak ok. barku. Mojego, a ja mały nie jestem.

Ustalenia świateł i tak dalej dokonaliśmy sami. Trochę zrezygnowani. I wkurzeni.  Bo miał nam pomóc w aranżacjii `architekt wnętrz`. Nie projektant czy dekorator czy ktoś tam jeszcze po ASP tylko "architekt". No więc panie inżynierze Nrkowicz, dupę obrobię Ci nie tylko na forum, bo nie trzeba mieć wielkich pokładów cywlinej odwagi by powiedzieć - nie interesuje mnie ta robota. A tak naopowiadałes się Pan pewnej soboty historii, nakręciłeś Pan mi żonę na ciężkie wydatki i po jaką .. pytam? Po to by telefonu tygodniami nie odbierać? Jesteśmy zdrowo w plecy z elektryką, bo przecież coś tam obmyśla dla nas, że klękajcie narody. Tia. Projekt oddaj architekcie, karuzelę Ci Leszek pchać z takim podejściem ..

PS: M.in. przez budowę mam letkie problemy z wątrobą  blog budowlany - mojabudowa.pl.


Komentarze (1)
autor:virion dodano: 2009-06-09 | 08:39:42
z tonu wpisu wnioskuje, że nie są one takie lekkie ;) my też sami ustalaliśmy rozmieszczenie elektryki i nie narzekamy. a niesolidnemu architektowi podziękujcie! powodzenia!