Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Likwidacja fosy ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

                            mojabudowa.pl - blog budowlany

    Ostatnio znajomi zajrzeli na działkę i pytali po co mi ta "fosa" i że teraz mamy XXI wiek i są bardziej wysublimowane środki biernej ochrony p/włamaniowej, że czujki, że psy, że ciecia -emeryta można nająć za miskę ryżu..  Gupki  blog budowlany - mojabudowa.pl.

Tak więc jak tylko dowieźli styropian to zasypalim "fosę". Klejąc wcześniej bielutkie płyty do czarnych ścian fundamentowych, ma się rozumieć. Miało być darmowo we czech, a były momenty że i we pięcioro zasuwaliśmy. I wciąż darmowo :-) . A podobno z rodziną się tylko na zdjęciach dobrze wychodzi..  Dziękujemy !  blog budowlany - mojabudowa.pl   

           mojabudowa.pl - blog budowlany             mojabudowa.pl - blog budowlany

    Głowiłem się jakiś czas co na ten syropian od zewnątrz dać. Izolację p/wilgociową mam na ławach i ścianach więc chodzi tylko o osłonę płyt styropianu w ziemi i cokole.

Folia kubełkowa nie dość że droga, nie osłoni górnej powierzchni płyty przed uszkodzeniami podczas dalszego murowania ścian (spadająca zaprawa, kawałki bloczków, nieuwaga pracowników). Poza tym `groszki` chyba pisały że klejenie czegokolwiek na cokole z kubełkową jest niemożliwe a do tego u nas grunt to przepuszczalne piachy.

I wykombinowałem tak: budowlana folia czarna 2 warstwy - do "fosy" do poziomu gruntu, a powyżej klej na siatce.

           mojabudowa.pl - blog budowlany              mojabudowa.pl - blog budowlany

    Po miesiącu dograłem wreszcie sprawę z dachem - robocizna (montaż więźby i położenie dachówki) z materiałem (Braas + akcesoria + rynny + 2 veluxy) = 29 tys. zł brutto.


Parter w górę ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie daję rady na czas dodawac wieści z placu boju, nie dlatego że takie tam tempo ino doby braknie na wszystko. Jakl to się zwykło mówić - nie ma czasu taczek załadować..

Chudziak postał ze 2 dni i w środę zeszłego tygodnia rozpoczęto murarkę ścian parteru. Najpierw 2xpapa na lapiku na zimno pod wszystkimi ścianami (składali na pół z rolki tak aptekarsko że nie bardzo wystaje od wewnątrz - będzie pewnie kłopot by właściwie połączyć z izolacją poziomą posadzki). A potem to już "podaj cegłe, podaj cegłe, podaj bo cie ...". 

 mojabudowa.pl - blog budowlany mojabudowa.pl - blog budowlany


mojabudowa.pl - blog budowlany mojabudowa.pl - blog budowlany

 

  Efekty 2 dni pracy paru ludków powyżej.

    A poza konkursem -  poniżej dowód że jest artysta wsród ekipy więc kamień z serca - mury będą prosto i będą pikne. Chyba nie ma sensu szukać modela pozującego do tego dzieła, następna warstwa bloczka przykryje na wieki radosną twórczość..

                               mojabudowa.pl - blog budowlany


Fundament (prawie) gotowy ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Chudziak wylano.

    Nie znajając sie na rzeczy dopytuję czasem majstra jak coś wygląda, jak się robi to czy tamto, co on myśli o takim rozwiązaniu. Nie jest to dla mnie wyrocznia delfijska ale myślę, że warto dopytać praktyka. I przy tej okazji wyszła kolejna moja arogancja budowlana - na wzmiankę że na zagęszczonym piasku wstawi pionowo deski zareagowałem zdziwieniem. Po jaka cholerę - żeby mi pod nogami to gniło i robactwo sie gnieździło? Otóż jak nie podzielimy teraz dechami warstwy betonu pod posadzkę to ona sie sama podzieli - popęka ..

    mojabudowa.pl - blog budowlany            mojabudowa.pl - blog budowlany                                 

 
     Z kwestią czy chudziaka robić na równo z zakończeniem ścian fundamentowych czy wpuścić trochę w głąb pan Zdzisiek nie pomógł. "Panie - robią i tak i tak, dobre oba sposoby". Podglądałem inne okoliczne (nieogrodzone) budowy  i fakt: jest róznie. Zrobiłem płytę na równo.

    Targany wątpliwościami poszedłem jednak za nomową teścia i w "chudziaku" nie ma podejścia kanałem doprowadzającym powietrze do kominka. Hm, czas pokaże czy słusznie ..

    Zostaje sprawa docieplenia - przesunięcie terminowe wynika z braku odpowiedniego styropianu u "mojego" dostawcy. Zamówili. Myślę że i to uda sie wykonać samodzielnie (pewnie we Czech - czyli zgodnie z reklamą za darmo  blog budowlany - mojabudowa.pl).

Zostało trochę bloczka więc po korekcie w hurtowni poniższa kwota mam nadzieję że sie zmniejszy ale póki co

Koszty stanu zero, bez tarasu i docieplenia - ok. 35 tys. zł. 

 

..  aktualizacja w/w kosztów na dzień 01.07 (zwrot niewykorzystanych materiałów, płatnych palet oraz wykonanie docieplenia fundamentu we własnym zakresie)   -    niecałe 30 tys. zł.


Komentarze (2)
Tytuł: gamma2
autor:gamma2 dodano: 2008-06-16 | 17:49:54
My płytę wylewamy razem ze stropem, trochę zaoszczędzimy, bo betoniarka przyjedzie jeden raz, a zarazem zalejemy wszystkie stłuczone cegły ze ścian.
autor:erpatre dodano: 2008-06-22 | 00:32:06
Ja betoniarnię mam niedaleko, ostatnio to 1 m3 dowozili bo zbrakło (w cenie transportu), ale to dobry koncept by zagospodarować spady z cegieł/bloczków - wrzucimy je chyba pod taras..

Wkład własny ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tydzień pracy własnej / innej niż murarka wydłużył sie do dwóch.

Najpierw - rurki do odprowadzania fekaliów oraz wody zamontowane. Usługa z materiałem 1.100,- . Dałem sie namówic na kratkę ściekowa i podejście pod kibelek w pomieszczeniu gospodarczym. "Gamma" oprócz dziwnie zakręconych fundamentów ma nieszczególny układ pionów łazienkowych - chyba warto dopytać wykonawcy o możliwe prostsze rozwiązanie..

Potem - jak wymyśliłem tak zrobiłem (zrobili tatowie gwoli ścisłości). Nie dałem rady sie  urlopować, więc nie mogłem pomóc przy wrzucaniu piachu do środka ścian fundamentowych. Wsypali tam warstwę 0,5 metrową , poczym 2-krotnie wibrowali zagęszczarką (dzięki za wypożyczenie Michał blog budowlany - mojabudowa.pl) . Zostało miejsca na ok. 15 cm betonu na zalanie stanu zero. Majster był dziś na "koordynacji" i mu sie nawet podobało.

 

mojabudowa.pl - blog budowlany       mojabudowa.pl - blog budowlany        mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Wczoraj z teściem poszerzaliśmy "kanał", czyli dostęp z zewnątrz do ścian fundamentowych. Oba niestrudzone ojce mają powoli dokończyć wykopki i zacząć izolowac i ocieplać fundamenty (czarnidło izolacyjne standardowo od Schomburga i 12 cm styropianu). Jeszcze nie wykombinowałem do końca co na zewnątrz - siatka z klejem, a może folia, tylko jaka i dokąd? Podobno przy kubełkowej na cokole nic sie nie trzyma .. Hm

Jak dam radę pozałatwiac na czas materiałówkę i starczy kasy z 1 transzy, to w poniedziałek grucha B15 do zalania płyty. Wtorek / środa start z murami.


Komentarze (1)
Tytuł: gamma2
autor:gamma2 dodano: 2008-06-08 | 11:55:55
Widzę że niezłe postępy :) nasi budowlańcy troszkę się urlopowali, ale obiecali teraz przyspieszyć z budową.
 
Pow. użytkowa: 90.7 m²
Pow. użytkowa: 122.6 m²
Pow. użytkowa: 117.1 m²
Pow. użytkowa: 186.6 m²