Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

cd ocieplanie 2 ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Szło nieźle całkiem ale niestety. Tydzień temu urlop się jednemu majstrowi (znaczy ojcowi) skończył i teść teraz sam zasuwa. Ja doleciałem na 2 dni urlopu + sobota = załatwiliśmy wynajem 12 ramek rusztowania warszawskiego w dobrych piniondzach (może jeszcze ze 20 w przyszłym tygodniu będzie) i prawie ogarnęliśmy oklejenie okien szczytowych.

 Jeden (z podestów własnych, rusztowania + długa drabina, całość wyklejona) :

     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany

 I drugi (nadproże czeka na dostawę rusztowań, nie sięgłem) :

     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany

Te ramki rusztowania to pies je drapał. Niby proste są ale jak składasz do kupy to trzeba młotem dopierdzielać by weszły jadna na drugą. Aż strach jak to rozebrać ku.. ..stwo. A lata na górze po metr w jedną i w drugą stronę. Wiem już czemu na (dużych) budowach nie wolno ich stosować..

Jak wiertarę serwis odda (czekam, podobno ma być nowa) to lecę kołkować. Teść ma pozacierać płyty powoli. Aha, dogadałem się z elektrykiem. Wpadnie na dzień na ustalenia co, gdzie - pokaże jak chce ciągnąć kable - a potem my sami za odwierty się złapiemy w ścianach (pod puszki, gniazda, kołki mocujące).  Elektryk wróci tylko na 2 dni na rozciągnięcie kabli. Jakieś 15 zł/punkt ma liczyć.


cd ocieplanie ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 "Gamma" ma dwa murki, których górne części wystają ponad dach. Mogłem zostawić projektowy Ytong w tych 2 miejscach - byłoby mniej zachodu. A tak oba trzeba było ocieplić, więc poszły na początek - zwykła płyta 5-tka dla uniknięcia ucieczki ciepła przez ścianki. Na nie też chyba damy "kamień".  A od środy już poszło konkretnie, oba tatusie zgodnie na ścianach zasuwają..

        mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany

Rodzina jak może pomaga, i ja też się dziś przydałem - kołkowanie to robota w sam raz dla amatora. Na tej części `cieńszej` (z "kamieniem") dajemy po 4 kołki/płytę dla pewności,  że dodatkowy ciężar zostanie razem ze styropianem na ścianie. Na pozostałej części planujemy dać po standardowe 2 szt/płytę (pod tynk).

Niestety kupiona ostatnio młoto-wiertarka znów odmówiła współpracy ale na szczęście jest jeszcze stary Skill teścia. Za to znalazłem dojście do w miarę okazyjnego wynajmu rusztowan `warszawskich`, więc poradzimy też sobie z ociepleniem-kołkowaniem-klejeniem-i-siatkowaniem szczytów chałupy ..


Ocieplanie ścian - the beginning ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 Najbliższe dwa tygodnie zapowiadają się w miarę intensywnie. Przynajmniej na zewnątrz, bo planujemy własnym składem rodzinnym zamocować styropian ścienny. Oba ojce, ja w kratkę urlop-praca-ulrop-praca oraz może ktoś jeszcze z doskoku. 

Najpierw przygotowaliśmy powierzchnię. Oczyściłem ostatnio ściany z drobiazgu, a teraz pozostałości po niezbyt dokładnym panu Zdzisiu. Kłania się mój brak wiedzy na etapie odbioru jego prac - pozostawił elementy żelbetowe (słupki w ściankach kolankowych, belki pod murłaty, nadproża) nie do końca w licu murowanych ścian. Czyli część wklęsła, a znacznie większa część wystająca na powierzchni po 2-3 cm. Te pierwsze teść uzupełniał klejem do bloczków, te drugie ja obleciałem szlifierką z drabiny. (Cięcie i szlifowanie to znów syf, pyłu cała chmura i średnio bezpiecznie w sumie z tej drabki operować kątówką 230mm. Polecam sprawdzić wykonanie na etapie wylania lub ścigać majstrów, to ich broszka).

Jest już równo, możemy teraz gruntować. Klej, siatka, kołki, listwy narożne dowiezione. Aha - grafitowy styropian Platinum zalecają kleić tylko na "Platinum klej"  ale cena na szczęście nie odbiega od standardowych.

Jest (jak zwykle) mały kłopocik. Część elewacji wokół tarasu ma być w wydaniu "pseudo-kamiennym", na tym odcinku będzie grubość 14cm, na pozostałej części 16cm (będzie uskok, by płytki elewacyjne nie `wisiały ordynarnie` po prostu doklejone, tylko żeby sie choć trochę chowały w ścianę). Myślimy o:

                                               mojabudowa.pl - blog budowlany

No i mamy problem z listwą startową / cokołową 16 cm (14-tka na zamówienie ale na szczęście będzie). Po prostu nie znalazłem takiej, obdzwoniłem kilku producentów, odwiedziłem parę hurtowni - nic. Styropian zrobią na ile chcesz cm ale listwy czy kołki do niestandardowej grubości to już zonk. Można ew. spróbować na wzmocnionej siatce narożnikowej z kapinosem ale ..


Komentarze (3)
Tytuł: elewacja
autor:magda dodano: 2009-05-11 | 22:44:53
czy to jest okładzina kamienna? znacie już jej cenę?
Tytuł: Magda,
autor:erpatre dodano: 2009-05-12 | 23:24:58
to jest płytka betonowa, imitująca nieregularne "wafle" kamienia lub piaskowca lub czegoś tam innego. Cena ok 50 zł/0,6 m2 (tyle jest w jednej paczce). Dostępny w pierwszym lepszym budowlanym Liroyu. Szufla
Tytuł: Stegu
autor:MSz-N dodano: 2009-05-15 | 19:00:25
Podobne okładziny robi też Stegu. Betonowe na zewnątrz i gipsowe do wnętrza budynku. Do obejrzenia na stronie, a kupić można w Castoramie, Leroy Merlin. Niestety na Allegro ostatnio nie widziałam:-( Imitacja piaskowca, cegły, kamienia polnego itd...itd... W zależności od wzoru paczki po 1, albo 0,5m2.
Ta tutaj wygląda jak łupek piaskowca ;-)

Rozbiórka..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 Ze względu na zmiany ustawienia w zaakceptowanym projekcie kuchni, małej rozwałki podjął się oczywiście teść. Cięcie silikatów tylko kątówką, a pyli się tak cholerycznie że wyczymać trudno (tu gazobeton ma zdecydowana przewagę). Tak więc odradzam zmiany ścienne w technologii wapienno -piaskowej, lepiej przemyśleć i po wymurowaniu nie zmieniać.

Nie za duża ta nasza kuchnia wyjdzie ale spiżarnia obok jest (podobno) b. przydatna. Oby..

             mojabudowa.pl - blog budowlany           mojabudowa.pl - blog budowlany

Ja zaś wdrapałem się na dach - opalanko, a przy okazji uszczelnienie obróbek murka.

                             mojabudowa.pl - blog budowlany

Oraz z uwagi na planowane wkrótce roboty dociepleniowe na elewacji, usunałem różne wystające i zbędne `obce` elementa. Gwoździe, druty, resztki deseczek oraz na przykład takie cuś:

                           mojabudowa.pl - blog budowlany


 
Pow. użytkowa: 108.4 m²
Pow. użytkowa: 136 m²
Pow. użytkowa: 105.75 m²
Pow. użytkowa: 87.9 m²