Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8

Koniec z murowaniem ścian fundamentowych ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

    Każden Pan majster, zwłaszcza doświadczony jak nasz, ma swoje przyzwyczajenia których sie trzyma od lat i zawsze poleca. Część można se sobie darować, części pewnie należy unikać ale żeby w zgodzie z majstrem żyć warto docenić choć jeden z nawyków i skorzystać. No i takim w/w jest u pana Zdziśka robienie tzw "główki", czyli lanie betonu do uzbrojonego szalunku zamiast murowania ostatniej warstwy bloczków. Wzmacnia to okrutnie .. y  .. no, wszystko to co wzmocnienia wymagać powinno jak sądzę blog budowlany - mojabudowa.pl.  PZU po prostu

  mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany

Drewna szalunkowego oraz pręta 6-tki gładkiej na "jarzemka" zbrakło i w poniedziałek ciąg dalszy tego etapu (i ostatni). Potem na tydzień przerwa, majsterek leci na inna robotę.

W międzyczasie w tygodniu rozprowadzenie rur kanalizacyjnych planujemy. Inżynier telefonicznie zadeklarował ok. 900 zł za robotę (z materiałem).

Chętnych do sprzedaży Braasa sporo, gorzej z polecanym wykonawstwem. Chcielibyśmy pójść w kierunku dostawa z usługą razem - 15 oczek Vatu zostanie w kieszeni.

    Zastanawia mnie kolejna rzecz. Nie zdejmowaliśmy humusu (bo niby z czego, sam piach) więc ta "główka" ścian fundamentowych kończy się ok. 35-40 cm powyżej poziomu gruntu wewnątrz domu. Gruntu który oczywiście nie był ubijany.  I teraz myslę sobie że wystarczy : wspypać z 20 cm piachu do środka, zagęścić, wspypać kolejną warstwę do równego, ponownie zagęścić i gotowe pod chudziaka pod posadzkę. No chyba wystarczy, nie powinno raczej siadać , co myślicie ??


Komentarze (1)
Tytuł: Fajny ...
autor:Marek dodano: 2008-08-13 | 08:23:39
....ja równnież zbudowałem z tego projektu i jestem zadowolony

Fundamenta - ciąg dalszy ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Minął 3 i 4 dzień roboczy a ja na chorobie w domublog budowlany - mojabudowa.pl

Ojce doszli do prozumienia (jeden ma wolny czas, drugi wolne auto, w sensie do dyspozycji  blog budowlany - mojabudowa.pl ) i obecnie teść pełni funkcję mobilnego nadzoru. Jakoś tak spokojniej sie leży w wyrku wiedząc, że czuwa ktoś kto nie da "odwalić kichy". 

Aha, przy tej okazji ważna uwaga: nie da się wszystkiego zaplanować i przewidzieć. Dopiero wystartowaliśmy a juz wiem, że pewne decyzje trzeba podjąć ad hoc, cos załatwić na już, zamówić na zaraz. I dlatego imho budując systemem gospodarczym tak ważne jest by mieć kogoś zaufanego na miejscu. Najlepiej z autem i kiesą (pożądane byłoby by zorientowany w temacie dany osobnik był).  I nie chodzi tu tylko o brak zaufania do ekip wykonawczych - również też. W sumie zaufaniem obdarzamy ich zlecając im budowę naszego domu, no tak czy nie? Bardziej chodzi mi o próby pogodzenia pracy zawodowej, obowiązków domowych i czuwania by budżet rozjechał się o jak najmniejszą wartość. I fajnie by było by stres nie siadł nam zbyt mocno na klatę - w końcu budujemy gniazdo dla rodziny na lat ileśtam. Dlatego deklaruję zakup cegiełki na pomnik wynalazcy instytucji dziadka i babci.

A wracając do spraw bieżących to majster deklaruje że jutro zakończy  murarkę ścian fundamentowych. A zaczęli wczoraj. I to z poślizgiem, bo wskutek opadów oraz nowego dla nich środka na izolację poziomą ławy (zamiast papy na lepiku dałem 2-składnikowy Schomburg) narożniki ruszyły dopiero od południa.

W międzyczasie spływają oferty na materiałówkę i robociznę dachu.

 mojabudowa.pl - blog budowlany    mojabudowa.pl - blog budowlany        Na budowie (w zastepstwie) była Inwestorka i stan zastany udokumentowała. 


No to zaczeli .. się problemy

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

        Start zgodnie z planem. A potem już nie ma kiedy się nudzić.

 Najpierw ekipa obejrzała działkę - ok. Potem sprawdziła swoją miarą czy aby geodeta po kursie matematyki był - był. Wapno w linie rozsypali i pierwsza obsuwa w planach - kopareczka ma mały poslizg, czekamy. Ale jak już dotarła to trzeba oddać że operator wprawny w fachu.  To i  dobrze sie składało, bo "grząskim" tematem okazał się grunt - piachy same. Po prostej szło fajnie ale przy rowach głęb. 1,2m i rzeczywiście pokręconych fundamentach (jak już zaznaczali inni Gamma-owcy) zaczęło sie to obsypywać..

mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany    mojabudowa.pl - blog budowlany

                                                                                                                     

 No i tu mam poważną zagwostkę. Majster ławę zaplanował wylać wprost do wykopu (łyżka 40 cm szer.), bez szalowania. Wczoraj godz. 9-10 zalano chudziaka , a po 14 zaczęto pompować B20 na  zazbrojone ławy. No i miejscami to wyszło nie 40 cm, a 50-60, zwłaszcza przy narożnikach.  No i sypie sie gdzieniegdzie na (wtedy świeżą) ławę. Hm..  chyba kierownika czas dopytać, bo nie wiem czy se tak można lelum-polelum i ławę poszerzyć . Nie wspominając zbyt szeroko o kosztach dodatkowych kubików betonu blog budowlany - mojabudowa.pl. Czy wpływa to w jakiś sposób na przeniesienie ciężaru albo inne kwestie posadowienia o których nic nie wiem? Może ktoś podpowie ..

             mojabudowa.pl - blog budowlany                   mojabudowa.pl - blog budowlany

Poza konkursem:  ogrodzenie amerykańskie jest a mimo to wlezie coś zawsze człowiekowi w szkodę:             

                                mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (5)
Tytuł: Gamma2
autor:gamma2 dodano: 2008-05-16 | 08:39:38
proponuję wydać 2000 zł na drewno szalunkowe, które i tak później wykożystasz. Przy takich nie równych ławach ciężko będzie je okopać żeby je zaizolować (beton miesza się z ziemią i piaskiem)
autor:alabaster-ad dodano: 2008-05-16 | 09:31:56
to jakies malutkie stworzonko było ;) ... dużo szkody nie zrobiło, ale dobrze że nie posiedziało za długo na tym betonie ;)
*Ania*
autor:Rafal dodano: 2008-07-14 | 23:27:23
na razie foty attrakcyjne.
U mnie był większy bajzel na działce na tym etapie :)

pozdrawiam,
Rafał z Rybnika
Tytuł: do "Rafal z Rybnika"!
autor:Maciek z Rybnika dodano: 2008-11-11 | 20:41:19
Rafal, jak przypadkiem przegladasz tego bloga to prosze o kontakt z Toba. mam zamiar na wiosne ruszyc z budowa gamma 2 tez w rybniku
Tytuł: do "Rafal z Rybnika"!
autor:Maciek z Rybnika dodano: 2008-11-11 | 20:42:27
nie wiem czemu nie dodalo mojego e-mail
1elmo@wp.pl

Przygotowań koniec ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 mojabudowa.pl - blog budowlany

   Mamy prąd  blog budowlany - mojabudowa.pl   - od kilku dni rozdzielnica jest podpięta do  sieci. Wg fachowca, który to montował przynajmniej u nas ten etap jest prosty - działka od lat posiadała dostęp do stacji, a na podłącznie  kabla dzięki sąsiadowi (dzięki p. Grzegorzu) czekaliśmy 1 dzień od umowy ..   

mojabudowa.pl - blog budowlany    mojabudowa.pl - blog budowlany

   Wczoraj dojechała więźba czyli prawie 9 ton dżewa. Działka okazała sie na tyle gościnna że nie chciała dostawcy wypuścić, więc musiał  rozładować towar w miejscu w którym ulgnął (czyli w salonie) i dopiero wyjechał. A "koziołki" trzeba było dziś poprzestawiac  by schły i nie przeszkadzały (pod siatkę). Żeby nie koncepcja teścia z taczkami to bym teraz chyba dłońmi rysował podłogę, taki to ciężar .. Jak cieśla wywinduje te "zapałeczki" na górę ??

 Siatka rozciągnięta, druty góra - dół napięte że grać można.  Brak na razie ustępu, ale póki co lasy są w pobliżu i wiosna w pełni więc liście już sie pojawiły  ;-))  .

Apropo liści - parędziesiąt metrów od nas rośnie dębiak-pomnik :

mojabudowa.pl - blog budowlany 
Trochę szkoda, że zaraz obok jest piękny betonowy słup z masą kabli ..

 Majster Zdzisław zaczyna w najbliższą środę ..   Cóż -  r u s z a m y  ! ! !


Komentarze (1)
Tytuł: Pieknie
autor:szyszkowo dodano: 2008-05-11 | 18:37:48
Starodrzew dębowy to skarb, super a z rzołędzików ludziki zimą będą......