Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8

Taadaam !

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

My już na wsi. Rok temu  ;-]  (czy też 2 miesiące jak kto woli) skończyłem dość gwałtownie na etapie zakończenia prac w kuchni i łazience. Skupiliśmy się na robocie, a od dziś na spokojnie uzupełniam co i jak.

Prowadzone w lekkim pośpiechu i sporym stresie prace wykończeniowe to mobilizacja całej rodziny. Teraz to nawet nie pamietam wszystkiego co kto robił i kiedy. Płytki, listwy, meble, tapety, oświetlenie, parapety, farby, kupa dupereli i jeszcze wiecej wciąż do zrobienia. Drzwi montowali koledzy fachowcy a nieszczęsne sufity zleciłem malarzowi i jeszcze 2 razy Tikkurilą przeleciał - nie ma szału ale nie sapię ze złości zadzierając głowę ..

Przeprowadzka to kilka mniejszych i jeden ciężarowy kurs. Rety, ile tego syfu zdołaliśmy nazbierać przez parę lat na 35 metrach! Gdyby nie pomocna dłoń cioci to pewnie nie tylko 1 dzień ale i noc byśmy to pakowali i wozili. Nie zamierzam tego powtarzać  w dającej sie przewidzieć przyszłosci.  A w Sylwestra przekazanie mieszkania i na balety blog budowlany - mojabudowa.pl

Tak jak kiedyś, kiedyś planowaliśmy - mieszkamy na parterze. Braki wszędzie. Mamy jedną pożyczoną szafę (na 3 planowane). Prysznica niet, zamiast niego wąż ze słuchawką w wannie. Tylko sofę kupiliśmy , reszta mebli to używki z bloku. Obecnie pomału teść klei wykładzinę na schody betonowe - tak pozostanie przez jakiś czas.  Szambo pełne.  Poddasze to wciąż pole walki..  Pompa działa, rekuperator też hula - ale o tym potem. 

Na koniec w tym wejściu temat bieżący -  z i m a . . .   Mrozy solidne ale i śniegu od cholery. Jako właściciel domku popatruję nie tylko pod nogi ale i na dach. A tam niby sporo śniegu ale dopiero jak wczoraj zaczęło zjeżdżać dosłownie lawinowo z jednej części to widać jaka to miejscami pokrywa.

            mojabudowa.pl - blog budowlany               mojabudowa.pl - blog budowlany 

            mojabudowa.pl - blog budowlany            mojabudowa.pl - blog budowlany

 Hm - z jednej strony pozytywy (póki co więźba trzymie te ciężary bez jąknięcia) , a z drugiej strony może jakiś inżynier konstruktor podpowie: czy teraz jak taka część obciążenia zjechała to zagrożenie zmalało czy wręcz przeciwnie - tu odpuściło a tam wciąż grubo ??


Komentarze (2)
autor:Anna dodano: 2010-02-18 | 06:28:02
Pokłady śniegu na dachach tej zimy to extremalny test wytrzymałości więźby. Ja dopiero zaczynam budowę , więc jeszcze mogę wzmocnić . Mały spad dachu zwiększa zagrożenie = chociaż na zdjęciach dach nie wygląda na taki płaski, jak w projekcie - czy zwiększałeś kąt nachylenia ?
Czekam na dalsze wieści , pozdrawiam.
Anna
autor:erpatre dodano: 2010-02-22 | 10:55:13
Anna- chyba gdzies wspominałem o zonku na etapie adaptacji projektu - kolega, który mi to robił podniósł ściankę kolankową o 0,5m jak chcieliśmy ale `zapomniał` o kalenicy, która została w miejscu. Tak więc nasza Gamma jest właściwie wypłaszczona bardziej niż oryginał (który i tak jest raczej płaskawy). Szufla
Pow. użytkowa: 159.8 m²
Pow. użytkowa: 151.5 m²
Pow. użytkowa: 95.2 m²
Pow. użytkowa: 99.8 m²