Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Na budowę zezwalam ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po lekturze sąsiedzkich blogów, zauważyć można pewną doniosłość chwili, w której Oni wydają pozwolenie na budowę. W końcu  wydają.

No właśnie, a my ten dzień jakoś tak zwyczajnie potraktowalismy (i to mimo faktu że akurat był Sylwester). Arch. adaptujący (pozdrawiamy Marcin blog budowlany - mojabudowa.pl ) spokojnie zapewniał, że 2-3 tygodnie i papier będzie. I kuchnia był. Czyżby w płockim Starostwie mniej roboty czy co? No nieważne jakie siły Im pomogły, doceniam teraz widząc jakie problemy mogą sie pojawić..

 Wpisy dokumentujące przebieg całego zamieszania póki co pojawiać się będą nieregularnie, bo i nie ma o czym smarować. Pozwolenie mocy nabrało. Dogadałem się z "panem Zdzisiem" co do kwoty za fundament i murarkę. Mam mu tylko zaraz dowieźć stali zbrojeniowej to se w zimę (gdzie ta zima ?? ) powygina i "figury" na strop porobi, cokolwiek to jest. 

Wchodzą na robotę  w marcu / kwietniu.  Na super tempie mi nie zależy, bo planuję ten bałagan  ciągnąć przez 2 sezony. Surowy otwarty ma być do jesieni i dotrwać gdzieś do wiosny 2009.  Strzała


Komentarze (1)
Tytuł: tak to bywa :)
autor:alabaster-ad dodano: 2008-02-07 | 11:54:08
nie wszyscy mają tyle szcześcia i tak miłych urzędników ... Starostwo jest ok! ... ale urząd gminy - szkoda gadać ;) Pozdrawiam i życze lekkiej budowy!

Zmiany w projekcie ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak większość inwestorów nie mamy arch. prowadzącego więc sposobem standardowym przejrzeliśmy dostępne projekty typowe. Hm, wydaje się, że jest ich tyle, że miesiącami się nie przebijesz przez katalogi. Ale wystarczy kilka wieczorów i już wiesz co Cię nie interesuje..

  Ustalamy jakieś priorytety i zaczynamy.  Pamiętam, że na początku cieszyliśmy sie z każdego kolejnego analizowanego domku. A potem - eh, nie jestem inżynierem ani specjalnym estetą ale w pewnym momencie zwątpienie mnie dopadło - czy rzeczywiście nie ma innych projektów?? Czy wszędzie musi być żółto-czerwony Kicz albo 4-kominowy Przepych? A już wg naszego osobistego rankingu projekty z "Archona" to krem-de-la-krem architektonicznych perełek. Czekamy na "Dom w burakach"..

Ale do rzeczy. Wybraliśmy wersję lustrzaną. Zmiany, które uważamy na tym etapie za istotne:

  1. Dodaliśmy okno w kuchni (będzie widok na ogród)
  2. Rozważamy dodanie spiżarki w kuchni - a co za tym idzie, zmniejszy się jej powierzchnia. Co o tym myślicie? Podpatrzylismy to rozwiązanie u innych ale wciąż nie jesteśmy przekonani
  3. Podniesienie ścianki kolankowej o ok. 50 cm. Lub mniej nieco.  Też prosimy o opinię jeśli ktoś jest za albo nawet ..

oraz konstrukcjne - zmiana Ytonga na 2-warstwówkę oraz Terivy na strop monolityczny.


Komentarze (1)
Tytuł: dot zmian
autor:szyszkowo dodano: 2008-02-07 | 10:12:52
Moim osobistym zdaniem spizarnia w domu jet niezbędna - zawsze pragnełam mieć wydzielone miejsce do przechowywania zywnosci , tak samo sciana kolankowa łagodzi skosy i to też jest wygoda .....
 
Pow. użytkowa: 130.4 m²
Pow. użytkowa: 118.95 m²
Pow. użytkowa: 168.9 m²
Pow. użytkowa: 140.4 m²