Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Wentylacja - centrala + PC Nibe ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Z okazji zamkniętej drzwiami `kotłowni` dotarły najważniejsze elementy jej wyposażenia: centrala rekuperacyjna AERIS CA 350 oraz Pompa Ciepła Nibe 1240.

                       mojabudowa.pl - blog budowlany             mojabudowa.pl - blog budowlany

Rekuperację robi firma zewnątrzna więc tempo jest. Centrala została zawieszona na ścianie, podłączona do odp. przewodów wentylacyjnych wew. i zewnętrznych. Załozyli też 2 tłumiki na głównych nitkach. Całość wygląda dość niezwykle, chyba nie wypada trzymać tu teraz ogórków kiszonych i zapasowego kółka do taczki blog budowlany - mojabudowa.pl.  Instalatorzy zamontowali tez sterownik ale z odpaleniem wszystko czeka na zakończenie wszelkich `brudnych` prac (czyli nie wiem kiedy, ciągle coś syfimy jeszcze). Gabaryty w 2D znałem ale zaskoczył mnie rozmiar `głębokości` centrali - jakoś sądziłem, że będzie płytsza..

           mojabudowa.pl - blog budowlany     mojabudowa.pl - blog budowlany

Natomiast pompa dotarła spedycją i .. w zasadzie to tyle. Czekam do przyszłego tygodnia na koleżkę Darka , który ma wszystko spiąć do pierwszego odpalenia. Ciężka cholera - katalogowo waży ponad 280 kg i to bez wody do CWU !

Żona zamówiła kuchenne sprzęty AGD. Ojce skończyli ustawianie i płytowanie przedścianek oraz skosów, wzięli się za postawienie ścianek łazienki. Teść w międzyczasie układa płytki w `kotłowni` Ja skończyłem `szlifowanie` tynków. Malownie czas zacząć - kolory wybrane ..


Komentarze (3)
Tytuł: oprzyrządowanie
autor:Anna dodano: 2009-10-21 | 06:42:40
Oprzyrządowanie jak w Star Treku . Dobrze, że kotłownia w Gammie jest duża, bo inaczej by trzeba było zaanektować jakiś pokój.
autor:magnolia0jarek dodano: 2009-10-21 | 23:36:48
Powodzenia przy odpalaniu PC :)
autor:erpatre dodano: 2009-10-22 | 21:42:49
Anna - fakt, że to pomieszczenie jest spore - to dla nas akurat dobrze, bo Gamma nie ma garażu.

Jarek - dzięki, trochę się denerwuję (znów) jak to będzie. I muszę jakoś wypchnąć wodę z kolektora wtłaczając tam prawie 300 litrów glikolu..

Poddasze w płytach ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Teść dnie całe a ojciec po robocie - kręcą coś we dwóch. A konkretnie to stawiają przedścianki na poddaszu i mocują płyty GK do stelaży pod dachem.

            mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany

Sukcesywnie tej przestrzeni na górze robi się systematycznie coraz mniej ale jakoś tak na oko przestrzenniej. No, nie ma jeszcze ścianek działowych więc to trochę mylące ale .. fajne.

Mysz (albo nornica) wlizła jakoś i siedzi sobie w wełnie (nad folią). Myślałem jakoś wyśledzic i zatłuc niehumanitarnie ale w tym gryzącym żółtym dziadostwie nie będę się z dzikim zwierzem ganiał.

Nareszcie dotarła przesyłka i zamontowane są już drzwi `kotłowni`. Teraz zaległe otynkowanie w kolorze i tyle.

                                            mojabudowa.pl - blog budowlany

Sufity już wszędzie zagruntowane. A w kotłowni to nawet 2 razy białym Nobilesem maźnięty. Dziś mazałem tam wałkiem po ścianach, bo jutro wpada ekipa od rekuperatora - czas na montaż centrali i dokończenie orurowania.  Pompa zapłacona - czekamy na dostawę (podobno na koniec tygodnia). No, zima nadciąga..


Ocieplenie - koniec (do przyszłego roku)..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 

          mojabudowa.pl - blog budowlany         mojabudowa.pl - blog budowlany

Zgodnie ze świętymi ustaleniami ja nie zajmuję się estetyką. Więc pozostał kolor wybrany, jakoś to udźwignę. Nie mam jeszcze zamontowanych drzwi do `kotłowni`. Pewnie w sobotę się uda, więc dokończymy ostatnią ściankę i wsio w tym sezonie..


Ocieplenie - cd końcowy..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Aż sprawdziłem w poprzednich wpisach, że to 4 m-ce temu skończyliśmy klejenie styropianu. W lipcu teść zabrał się za dalsze prace - wyrównał szlifem powierzchnie, wykleił narożniki otworów, ruszył z wklejaniem siatki na jednej ścianie (nawet i ja kawał zbrojenia zatopiłem w kleju którejś soboty). Ale w tygodniu jeden na rusztowaniu  - to nie robota. Poza tym zawsze było coś pilniejszego. Aż w końcu styro się zżółkł - właściwie to posiwiał bardziej, a jesień zaczęła straszyć chłodem. Wylewki schną, teść z ojcem zasuwają na poddaszu, kasa jeszcze jest - więc znalazłem ekipę do elewacji.

    mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany               mojabudowa.pl - blog budowlany   

Jednak mają fach i praktykie ;-). Ładniej im te mazanie klejem wychodzi niż nam.. Przynajmniej na etapie warstwy zaprawy klejowej i siatki bez zarzutów. Na części elewacji gdzie będzie tynk dajemy standardową żółtą siatkę atlasowską ale na kawałkach gdzie (kiedyś) dokleimy płytki pseudo-kamienne - tam idzie specjalna siatka metalowa. I to kołkowana zewnętrznie jeszcze, bo ma się ściany płytka 3mać i nie lecieć na głowy biegającym dookoła dzieckom. A potem grunt i (miejscami) tynk. Dzięki ojcu parapety, które przespałem zamówić wcześniej, załatwiono w 1 dzień. Są już zamontowane. Typowe blaszane, białe.

Oczywiście żona wybierała typ i kolor tynku - baranek 1,5 mm, jasny siwy (albo brudny biały jak kto woli). Zrobiliśmy kawałek na próbę i wyszło hm, siwo:

        mojabudowa.pl - blog budowlany                 mojabudowa.pl - blog budowlany

Może ciut przy ciemo, jakoś wg mnie nijako. Rozjaśnić? Do poniedziałku rano decyzja..


Komentarze (1)
Tytuł: elewacja
autor:magda dodano: 2009-10-04 | 14:08:19
myślę że możecie z żoną zerknąć na blog Gammy 2 ,tam już elewacja gotowa chyba biała jak dla mnie rewelacja