Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


Lasy, łąki, Wisła
oraz śnieżyce, błoto i powodzie ;)

No i my ..

offlineerpatre blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt GAMMA w IGN Projekt
82368 odwiedzin | wpisów: 81, komentarzy: 140, obserwuje: 8
 

Ostatnie dziury w dachu..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W poniedziałek wpada ekipa na koziołki i ruszamy z dachem. Póki co szczyty wymurowane, komin podniesiony i "zaczopowany" od góry (2 wentylacyjne) a te murki ponad połacią stoją i są ocieplone cienkim styropianem. Rozumiem już czemu inni Gamma-owcy (niektórzy przynajmniej) z nich rezygnują - termoizolacja i p/wilgociowa szczelność to dodatkowe punkty zapalne na ew. przecieki czy mostki termiczne.

             mojabudowa.pl - blog budowlany          mojabudowa.pl - blog budowlany

Murarzom pozostaną do zrobienia schody - jednak betonowe :-)  oraz taras.

Wciąż mnie męczy sprawa wykończenia komina - teraz jest zaciągniety klejem na siatce ale nie wybraliśmy jeszcze docelowego tynku. Czekać i  spokojnie wybrać na wiosnę czy lepiej coś od ręki dobrać by nie latać po gotowej dachówce z tynkiem? Ryzyko uszkodzenia albo poplamienia dachówek istnieje ..

A tak, dachówki - leżakują na działce razem z całą kupą akcesoriów, folii i rynien. Chyba się nadaje ten cement Braasa, bo próby wytrzymałościowe przeprowadzał sam dziedzic blog budowlany - mojabudowa.pl

                                       mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (1)
autor:Marcin dodano: 2008-10-27 | 17:06:48
Witam. Mieszkam w Płocku i właśnie zdecydowaliśmy się na Gammę. Chciałbym zobaczyć dom namacalnie ponieważ chcemy parę rzeczy zmienić w projekcie(jeśli to możliwe). Bardzo proszę o kontakt mój tel. 605 199 464.
Pozdrawiam
Marcin

Mamy więźbę wreszcie ..

autor: erpatre blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

  Uff ! Po rozesłaniu wici o "panu niesolidnym Mariuszu" Marcin z hurtowni budowlanej polecił "pana Sławka", podobno solidnego. 20 zł / m2. Biorę, bo muszę. W środę był zerknąć na budowę, w czwartek zaczęli, a już w piątek "bukiet" wisiał na szczycie. 5-ciu młodziaków o mojej, czyli nienachalnej posturze ale w rencach mocni, uuu panie ..

   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany   mojabudowa.pl - blog budowlany

                 mojabudowa.pl - blog budowlany      mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Nie zrobili wiatrownic ale to do ogarnięcia jak wrócą na położenie dachówki. Stawka 30 zł / m2, 12 zł za mb obróbek.  Biorę, bo muszę (jak podliczam po swojemu to powinno wyjść ok. 8-9 tys, czyli w sumie taka sama kwota jak z tamtym słownym .. ). Wrócą jak majsterek wyciągnie szczyty, murki, dokończy komin (może w połowie tygodnia).  O , apropos  komina :

                                  mojabudowa.pl - blog budowlany

Za niski wyszedł, nie wiem gdzie był błąd , czy w hurtowni, czy ja przy zamówieniu, nieważne. Trzeba w górę ze 2 bloczki systemowe podciągnąć. Czy  są czapki systemowe na 2 kanały wentylacyjne obok siebie?   Dalej nie zdecydowalismy co na wykończenie dać: projektowany oryginalnie tynk, płytkę klinkierową nakleić (czy nie spadnie za czas jakiś ?? ), a może okładzinę pseudo-kamienną?


Komentarze (3)
Tytuł: a co w ściankach ...
autor:kwas dodano: 2008-10-13 | 10:43:33
szczytowych ? Ja zrobiłem z obu stron balkony zamiast okien i jestem zadowolony .Jest bardziej funkcjonalnie .Pozdrawiam wszystkich "Gammowiczów" :)
Tytuł: kominy
autor:stefan dodano: 2008-10-14 | 19:18:50
Jeżeli kominy zrobiłeś z Schiedla to ja dodatkowo obłożyłem je 5cm styropianu i na to dałem tynk mozaikowy. Mnie osobiście bardzo się to podoba.(zdj.na ar-stefana)
Tytuł: Kominy, szczyty
autor:erpatre dodano: 2008-10-19 | 01:00:53
Stefan - kominy dałem Icopala, też wykończymy chyba tynkiem. Nie planuję docieplać ponad dachem, czy to konieczne uważasz te 1,5 m obłożyć?
Kwas - balkony u nas odpadają, zostaniemy przy projektowych oknach w "trójkącie". Masz gdzieś swoje fotki? - daj linka lub prześlij, chętnie obejrzę inną Gammę :) pzdr